Dachówka ceramiczna: cena. Ile kosztują dachówki wypalane z gliny oraz wykonany z nich dach - murator.pl

index.html - {keywords1}-


Miesięcznik Murator ONLINE DOSTĘP OD 1 ZŁ Projekty Przed budową Budowa Instalacje Remont domu Wnętrza Ogród Prawo Porady Forum Bieżący numer Poradniki Newsletter Projekty Przed budową Działka Wybór projektu Organizacja budowy Z doświadczeń budujących Prezentacje domów Budowa Fundamenty Piwnica Ściany murowane Kominy Stropy, balkony, schody Dach Okna Drzwi Garaż Dom energooszczędny Domy drewniane Inne technologie budowlane Elewacja Zlecenia budowlane Instalacje Ogrzewanie domu Ogrzewanie paliwami stałymi Ogrzewanie gazowe Ogrzewanie elektryczne Ogrzewanie olejowe Ogrzewanie podłogowe Kominki Kolektory słoneczne Pompy ciepła Fotowoltaika Instalacja grzewcza Instalacja elektryczna Wentylacja i klimatyzacja Instalacja wodna Instalacja kanalizacyjna Inteligentny dom Inne instalacje Przyłącza Remont domu Termomodernizacja Remonty dachu Remonty elewacji Remonty instalacji Problemy z wilgocią i zagrzybieniem Odnawianie wnętrz Sprzęt i narzędzia Eksploatacja domu Przebudowa Zlecenia budowlane Wnętrza Projekty i aranżacje Prace wykończeniowe Dekoracje Salon Kuchnia Łazienka Sypialnia Pokój dziecięcy Inne pomieszczenia Poddasze Ogród Aranżacja ogrodu Nawierzchnie Ogrodzenia Wiaty i altany Ogrody zimowe Rośliny Narzędzia ogrodnicze Pielęgnacja roślin Eko ogród Tarasy Wyposażenie ogrodu Porady ogrodnicze Prawo Formalności budowlane Finanse Kredyty Porady prawne Porady Forum Bieżący numer Poradniki Newsletter

Dachówka ceramiczna: cena. Ile kosztują dachówki wypalane z gliny oraz wykonany z nich dach

2020-01-02 14:00 Autor: Daniel Rumiancew Dachówki ceramiczne są często stosowane do krycia domów w tradycyjnym stylu, nawiązujących do polskich dworów. Projekt domu: Pracownia Projektowa Wunsch i Wolanowski

Dachówka ceramiczna: cena materiału i robocizny. Dachówki ceramiczne to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Dach nimi pokryty wygląda niezwykle szlachetnie. To symbol jakości i trwałości. To musi kosztować.

Zobacz galerię 7 zdjęć

Dachówki ceramiczne to bardzo duża grupa różnorodnych produktów. Różnią się wymiarami, kształtem, wykończeniem oraz sposobem układania. Cena za 1 sztukę dachówki ceramicznej może wynosić mniej niż 3 zł i więcej niż 10 zł . Żeby móc ocenić, jak dużo wydamy na dach kryty dachówkami ceramicznymi, trzeba znać kilka podstawowych informacji o danym produkcie. Ponieważ dachówki układa się z zakładem, a nawet dwuwarstwowo, trzeba zawsze uwzględnić liczbę elementów potrzebnych do wykonania 1 m 2 dachu. To wiąże się również z wymiarami poszczególnych elementów. Wśród dachówek ceramicznych znajdziemy wyroby o niedużych wymiarach, jak i wielkoformatowe. Na cenę pojedynczej dachówki ceramicznej, i co z tego wynika, również koszt dachu, duży wpływ ma także sposób wykończenia dachówek.

Pamiętajmy, że wszelkie dodatkowe elementy windują cenę pokrycia dachowego. O ile zwykła dachówka ceramiczna kosztuje tylko 3-6 zł, to już za gąsior dachowy producenci życzą sobie 16-30 zł. Gąsiory początkowe lub końcowe, zamykające estetycznie rząd, kosztują już 3 lub 4 razy tyle. Samo denko do zaślepienia gąsiora kosztuje od 60 zł za sztukę, a za trójnik do łączenia trzech rzędów gąsiorów możemy zapłacić nawet 300 zł.

Dachówki ceramiczne są produkowane systemowo, to znaczy, że obok dachówek podstawowych w ofercie znajdziemy także elementy potrzebne do wykonania całego dachu, włącznie z grzbietami lub krawędziami oraz dachówkami potrzebnymi do wyprowadzenia na dach instalacji itp. Elementy dodatkowe są znacznie droższe od dachówek podstawowych. W przypadku bardzo skomplikowanego dachu z licznymi akcesoriami mogą znacząco wpłynąć na jego koszt.

Autor: Piotr Mastalerz Dachówki ceramiczne tworzą piękne i trwałe pokrycia

Dachówki ceramiczne: kształty

Dachówki ceramiczne występują w wielu postaciach. Mogą mieć kształt prostych dachówek płaskich: karpiówek albo zakładkowych. Niezwykle dużo jest wzorów dachówek falistych i z innymi przetłoczeniami. Znajdziemy tu dachówki esówki (holenderki), dachówki marsylki , rzymskie, romańskie. Są też dachówki, które trzeba układać parami. To mnich-mniszka , które składają się z elementów wklęsłych i wypukłych. Jeśli się na nie zdecydujemy, trzeba sprawdzić, czy cena dotyczy 1 sztuki, czy kompletu.

MATERIAŁ PARTNERA Nowoczesny dach w wersji minimum. Jak go wykonać?

Zastosowanie odpowiednich materiałów na pokrycie dachowe pozwoli na uzyskanie efektu dachu w wersji „minimum”. W ofercie marki RÖben mamy nowoczesną dachówkę ceramiczną BERGAMO w kolorze antracytowym, która jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestorów poszukujących minimalistycznych i nowoczesnych rozwiązań. Dachówkę tę wyróżnia płaska powierzchnia, a jej prosta forma sprawia, że doskonale wpisuje się w nowoczesne i minimalistyczne projekty. To rozwiązanie przede wszystkim do dachów dwuspadowych i kopertowych o dużej powierzchni i niewielkim stopniu skomplikowania. Co więcej, system BERGAMO to nie tylko dachówki podstawowe, ale także dodatkowe akcesoria w postaci dachówek skrajnych (prawych i lewych), gąsiorów, dachówek wentylacyjnych czy kominków, które pozwalają na kompletne i spójne wykończenie całego pokrycia.

Co zagwarantuje szczelność i trwałość takiego dachu? Dachówka BERGAMO została zaprojektowana w sposób, który zapewnia wyjątkową szczelność dachu. Specjalna konstrukcja zamków umożliwia precyzyjny montaż dachówki, dzięki czemu można ją układać na dachach o kącie nachylenia większym niż 25 stopni. Pokrycie wykonane tym systemem zapewni wysoką mrozoodporność, wytrzymałość, maksymalnie zwiększy izolację akustyczną budynku oraz przy użyciu odpowiedniego docieplenia – termoizolację.

Agnieszka Spychała , ekspert firmy Röben Polska

Autor: Marcin Czechowicz Dachówka ceramiczna kojarzy się z falistym kształtem i kolorem czerwonym

Cena dachówki ceramicznej: format a koszt dachu

Planując pokrycie domu dachówkami ceramicznymi, nigdy nie należy sugerować się ceną jednostkową elementów. Jedne z najmniejszych dachówek to karpiówki albo klasyczne esówki. Karpiówki mają długość 28-40 cm, a szerokość 14-20 cm. Tradycyjne esówki mają wymiary mniej więcej 37 x 15 cm. Do wykonania 1 m 2 pokrycia potrzeba nawet 15-18 dachówek. Bardzo dużo jest dachówek średnich formatów o długości 40-46 cm i szerokości 25-33 cm. Żeby ułożyć z nich 1 m 2 pokrycia, trzeba wykorzystać 12-14 elementów. Coraz popularniejsze są dachówki wielkoformatowe , z których można szybko wykonać proste dachy. Elementy o wymiarach np. 47 x 30,4 cm kryją powierzchnię 39,3 x 26,3 cm. Do pokrycia 1 m 2 dachu potrzebne będzie mniej niż 10 sztuk.

Autor: Małgorzata Góra Płaskie dachówki ceramiczne można układać nawet na pionowych połaciach

Polecany artykuł:

Jak kształt domu wpływa na koszt budowy. Jaki wybrać projekt domu, żeby zaoszcz…

Cena dachówki ceramicznej: sposób krycia a koszt dachu

Decydując się na dach z niektórych rodzajów dachówek ceramicznych, trzeba też uwzględnić sposób krycia. Dachówki karpiówki można układać pojedynczo, ale wymaga to wykonania pod spodem szczelnego poszycia. Rzadko stosuje się to rozwiązanie. Z karpiówek układa się dach na dwa sposoby: w łuskę albo w koronkę. Elementy kładzie się obok siebie, bo nie mają zakładek. Kolejna warstwa przykrywa styki dachówek znajdujących się niżej. Górną warstwę robi się z dużym zakładem, żeby powstał dekoracyjny wzór. W takim układzie zużycie elementów na 1 m2 dachu wynosi nawet około 40 sztuk.

Przeczytaj też:

Jak układać dachówkę ceramiczną? 13 kłopotliwych pytań dotyczących koloru pokrycia dachowego

Dachówki mnich-mniszka z zasady układa się dwuwarstwowo. Najpierw obok siebie mocuje się dachówki wklęsłe – mniszki, a następnie nakłada się na wierzch elementy wypukłe - mnichy, tak żeby przykrywały styk dwóch wklęsłych. Zużycie tych dachówek wynosi mniej więcej 15 kompletów na 1 m 2 .

Oba te rodzaje pokryć dachowych są uważane za najdroższe. Jednocześnie to bardzo szlachetne pokrycia, często stosowane na budowlach o charakterze rezydencji.

Co pod pokryciem, czyli o membranach dachowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Autor: Mariusz Bykowski Dachówka ceramiczna karpiówka układana w koronkę

Dachówki ceramiczne: kolory

Dachówki ceramiczne są wypalane z gliny. Powszechnie kojarzą się z kolorem czerwonym, który jest efektem wypalenia materiału zawierającego dużo tlenków żelaza. Zależnie od składu wymieszanej gliny oraz modyfikacji podczas procesu produkcji znajdziemy dachówki ceramiczne w wielu innych kolorach: brązowe, niebieskie, zielone, czarne. Ciekawy efekt uzyskuje się, łącząc gliny wypalające się na różne kolory. Dzięki temu uzyskujemy dachówki o różnorodnym przenikającym się wybarwieniu, np. żółtawe, rdzawe. Bardzo piękne wykończenia daje pokrycie dachówek mieszaniną tlenków krzemu i innych pierwiastków. W ich wyniku powstają powłoki szkliwowe: angoba lub glazura . Trzeba zdawać sobie sprawę, że dachówki o ciekawym wykończeniu są zdecydowanie droższe od dachówek naturalnie czerwonych.

Koszt dachu z dachówek ceramicznych

Przedstawiamy wyceny dachów kilku domów z katalogu Muratora. Zostały one przygotowane na podstawie średnich cen rynkowych materiałów budowlanych w 2019 r. W naszej wycenie dachów przyjęto następujące ceny:

dachówka ceramiczna podstawowa cena 64,20 zł/m 2 (3,21 zł/szt.), ceramiczna dachówka brzegowa cena 25 zł/szt., gąsior ceramiczny cena 19,44 zł/szt.

Projekt domu Murator C281a - Lubiany - wariant I

Polecany artykuł:

Czerwony dach z falistej dachówki betonowej. Rekomendacje Autor: www.muratorprojekty.pl Murator C281 - Lubiany - wariant I. Zobacz więcej zdjęć na: Link: www.muratorprojekty.pl

Autor projektu: architekt Przemysław Biryło

Powierzchnia zabudowy: 172,4 m 2 Powierzchnia użytkowa: 90,5 m 2

Powierzchnia dachu: 255,63 m 2

Kąt nachylenia dachu: 30°

Koszt 1 m 2 dachu z dachówki ceramicznej: 127 zł

Cena dachu krytego dachówką ceramiczną Etapy prac dekarskich Cena materiału [zł] Cena robocizny [zł] Cena razem [zł] Deski czołowe 100 100 200 Folia zbr. na krokwiach 1280 870 2150 Ruszt  kontrłat i łat 2800 2510 5310 Dachówka ceramiczna 13 670 4410 18 080 Gąsiory 1810 330 2140 Elementy komunikacji kominiarskiej 700 40 740 Orynnowanie z PCW 2730 1110 3840 Kompletne pokrycie dachowe 23 090 (90 zł/m2) 9370 (37 zł/m2) 32 460 (127 zł/m2)

Projekt domu Murator M190d - Znamienity - wariant IV

Autor: www.muratorprojekty.pl Murator M190d - Znamienity - wariant IV. Zobacz więcej zdjęć na: Link: www.muratorprojekty.pl

Autor projektu: architekt Ewa Dziewiątkowska

Powierzchnia zabudowy: 146,8 m 2

Powierzchnia użytkowa: 89,87 m 2

Powierzchnia dachu: 220,72 m 2

Kąt nachylenia dachu: 35 o

Koszt 1 m 2 dachu z dachówki ceramicznej: 159 zł

Cena dachu krytego dachówką ceramiczną Etapy prac dekarskich Cena materiału [zł] Cena robocizny [zł] Cena razem [zł] Deski czołowe i okapowe 330 250 580 Membrana na krokwiach 1520 760 2280 Ruszt z kontrłat i łat 1930 1380 3310 Dachówki ceramiczne i gąsiory 19 550 3960 23 510 Elementy komunikacji kominiarskiej 550 40 590 Obróbki blacharskie 1610 530 2140 Orynnowanie z PCW 2070 610 2680 Kompletne pokrycie dachowe 27 560 (125 zł/m2) 7530 (34 zł/m2) 35 090 (159 zł/m2)

Projekt domu Murator M219 - Wspaniałe słońce

Autor: www.muratorprojekty.pl Murator M219 - Wspaniałe słońce. Zobacz więcej zdjęć na: Link: www.muratorprojekty.pl

Autor projektu: architekt Katarzyna Słupeczańska

Powierzchnia zabudowy:153,0 m 2

Powierzchnia użytkowa: 110,0 m 2

Powierzchnia dachu: 219,01 m 2

Kąt nachylenia dachu: 30°

Koszt 1 m 2 dachu z dachówki ceramicznej: 160 zł

Cena dachu krytego dachówką ceramiczną Etapy prac dekarskich Cena materiału [zł] Cena robocizny [zł] Cena razem [zł] Deski czołowe 330 260 590 Membrana na krokwiach 1520 760 2280 Ruszt z kontrłat i łat 1930 1380 3310 Dachówki ceramiczne i gąsiory 19 600 3960 23 560 Elementy komunikacji kominiarskiej 550 40 590 Obróbki blacharskie 1600 530 2130 Orynnowanie z PCW 2070 600 2670 Kompletne pokrycie dachowe 27 600 (126 zł/m2) 7530 (34 zł/m2) 35 130 (160 zł/m2)

Polecany artykuł:

Dachówka betonowa: cena. Ile kosztują dachówki z betonu oraz wykonany z nich da…

Polecany artykuł:

Blachodachówka: cena. Ile kosztują blachodachówki w arkuszach i panelach oraz w… Anna Kazimierowicz Czy artykuł był przydatny? 12 0 Czytaj więcej Jak i czym ocieplić dach płaski? Więźba dachowa - materiały, zasady montażu, ceny produktów i robocizny Jeśli dach, to tylko z dachówką ceramiczną Jak i czym ocieplić dach skośny? Opłacalna grubość ocieplenia. Obliczamy koszty i zyski Dach Konstrukcja dachu Pokrycia z dachówek ceramicznych Pokrycia z dachówek cementowych Pokrycia z blachy Inne pokrycia dachowe Rynny Izolacja dachu skośnego Dach płaski Podziel się opinią Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE Więcej z działu - Dach Ocieplenie murłaty. Zrób je, żeby mieć komfort na poddaszu! Murłata - ważny element konstrukcyjny Wiatroizolacja: gdzie jest stosowana? Wybieramy folię wiatroizolacyjną Warstwa wstępnego krycia: kluczowy element zabezpieczający konstrukcję dachu

Materiał sponsorowany

Wióry osikowe na dachu: naturalne pokrycie Rodzaje i kolory dachówek: jakie wybrać? Komunikacja dachowa: ławy, stopnie kominiarskie, drabiny… Co wybrać, jak zamocować Wymiana okna dachowego na 3 sposoby. Jak wymienić okna na nowe i uzyskać na to pieni…

Materiał partnerski

Pozostałe podkategorie Poddasze Kominy Redakcja poleca Okna aluminiowe: opinie. Czym okna w ramach aluminiowych wygrywają z konkurencją? Poznaj nowoczesny grzejnik: elegancki, smukły i pasujący do każdego wnętrza! Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego. Czy jest drogie? Rolety zewnętrzne i moskitiery - sposoby montażu, realne korzyści z zastosowania

Materiał sponsorowany

Kuchnia na poddaszu - jak urządzić jasną kuchnię pod skosami

Materiał sponsorowany

Co jest ważne przy ociepleniu nowego domu i termomodernizacji?

Materiał sponsorowany

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE Kolor Roku 2022. Jakie kolory będą modne we wnętrzach? Bon energetyczny: kto dostanie dopłatę do prądu? 3 sprawdzone sposoby na zmniejszenie kosztów ogrzewania Okna aluminiowe: opinie. Czym okna w ramach aluminiowych wygrywają z konkurencją?

NOWY NUMER

W najnowszym Muratorze przeczytasz m.in. o: pokryciach dachowych, zmianach konstrukcji stropu, nowoczesnych drzwiach i bramach, panelach fotowoltaicznych, metodach zabezpieczania drewna, pompach do wody czystej i brudnej.

Czytaj Murator ONLINE już od 1 zł za pierwszy miesiąc O nas Redakcja serwisu Redakcja miesięcznika Reklama i marketing O serwisie Newsletter Prenumerata Informacje prawne Regulamin Licencje Polityka prywatności i cookies Dane osobowe

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody właściciela praw. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn. bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Nasze serwisy Budowa i Wnętrza: Murator.pl Projekty.murator.pl Muratorfinanse.pl Urzadzamy.pl Architektura.murator.pl Muratorplus.pl Zdrowie i parenting: : Poradnikzdrowie.pl Mjakmama.pl Hobby: : Podroze.pl , Beszamel.pl News: : Se.pl, Superbiz.se.pl Superseriale.se.pl Hotplota.pl Eskacinema.pl Radio: : Eska.pl Eskarock.pl Voxfm.pl Radiowawa.pl RadioPLUS.pl SKLEP ONLINE: : Wiemiwybieram.pl © 2021 Grupa ZPR Media, hosting: Supermedia email


Vestibulum venenatis

Fermentum nibh augue praesent a lacus at urna congue rutrum.

Etiam posuere

Praesent scelerisque

Vivamus fermentum nibh in augue praesent urna congue rutrum.

Etiam posuere

Donec dictum metus

Vivamus fermentum nibh in augue praesent urna congue rutrum.

Etiam posuere

Mauris vulputate dolor

Rutrum fermentum nibh in augue praesent urna congue rutrum.

Etiam posuere